Eile olin näinud hostelis reklaami, et iga päev toimub tasuta linnaekskursioon. Jah, idee poolest on see tasuta, aga tegelikult oodatakse selle eest jootraha. Olin ühel sellisel ekskursioonil juba Edinburghis käinud, nii et teadsin, kuidas see toimib.
Hostelis oli kirjutatud, et selle ekskursiooni jaoks toimub kogunemine 11. 15, kuid tänu sellele, et ma juhuslikult pool 11 trepist alla kõndisin, märkasin, et ekskursiooni aega on muudetud. Ja see ongi täpselt 10.30. See mees, kes parajasti ekskursiooni aega muutis teadete tahvlil, lubas mu ära oodata, kuni ma võtan ülevalt oma asjad. Mul vedas.
Dario, kes mu ekskursioonile viis, on ise ka giid, kuid sel päeval ta ekskursiooni ei teinud. Tegelikult on ta itaallane, kes on aastaid Sevillas elanud. See jäigi mul küsimata, miks ta Põhja-Itaaliast Lõuna-Hispaaniasse kolis.
Lisaks minule olid veel ekskursioonil kaks ameeriklast, kolm austraallast, üks argentiinlane, üks bulgaarlane, üks rootslane ja üks sakslane. Giid oli aga pärit New Yorgist, kuid oli nüüdseks poolteist aastat Sevillas elanud.
Muide, see Bulgaarist pärit tüdruk on praegu Valencias Erasmuse õpilane. Uurisin talt, ega ta seal eestlasi ei tunne, kuid kahjuks mitte. Eks Valencias on erasmuslasi hulga rohkem kui Gironas. Valencia on ju Hispaanias suuruselt kolmas linn.
Argentiinlane aga tegi oma magistrikraadi Barcelonas ja seega on käinud ka Gironas. Nüüd on ta oma kraadi kätte saanud ja enne Argentiinasse tagasi lendamist reisib veel natuke ringi. Ta oli Sevillas mingite oluliste tennisevõistluste pärast, kus osalevad maailma parimad tennisemängijad. Finaalis olid Hispaania ja Argentiina ning võitjaks osutus Hispaania. Piletid nendele mängudele läksid talle maksma umbes 240 eurot.
Lisaks sellele läheb ta varsti Madridi vaatama FC Barcelona ja Real Madridi mängu. Nende kahe tipptasemel meeskonna matšile maksis pilet 300 eurot. Tundub, et sellel argentiinlasel rahast puudust ei ole.
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEiaWqPvXABN8Qn8btZMyH5-D-YgGLB3PRRWlaAIliZDTSfmY9i2wj7FVfZB8TaKZzgGsAga8SSwcJPU5dIY_7TBtjPDxZ0I3Ss0QYCUd_6_ipbWVlqx6wXBhz2QGY2IeX8Oz-3NOK-URGI/s200/DSCN0026.JPG)
Kui nüüd rääkida natuke ekskursioonist, siis oli see väga huvitav. Käisime muuhulgas vaatamas kohta, kus Columbus oma Ameerika avastamise merereisi alustas ja vaatasime ka kunagist tubakavabrikust, kus olevat töötanud novellikangelanna Carmen (Prosper Merimee kirjutatud raamatust „Carmen“) Selle tubakavabriku kohta nii palju, et seal töötasid naised alasti, sest seal oli nii palav, et muidu oleksid nad koguaeg higistanud. Praegu on see tubakavabrik muudetud ülikooliks.
Sevillas on ka 85aastase Alba hertsoginna Cayetana Fitzi kuju. Giid rääkis meile, et tegemist on niivõrd rikka naisega, et on võimalik ainult tema omanditel liikudes Põhja-Hispaaniast Lõuna-Hispaaniasse jõuda. Ja see on päris pikk maa- juba Barcelonast Granadasse on 1000 kilomeetrit, nii et põhjast lõunasse võiks olla kuskil 1200-1300 kilomeetrit.
Inimestele aga see hertsoginna vist väga ei meeldi, sest alles hiljaaegu jäeti tema kuju juurde teade, et ta võiks juba ükskord surra. Eks inimesi vihastab see, et ühel inimesel on nii palju raha. Aga kõik see raha on tegelikult päritud, seda ma kahjuks täpselt ei tea, kust ja kellelt. Me kirjutasime alles suvel Õhtulehes sellest, et hertsoginna plaanib abielluda endast mitukümmend aastat noorema riigiteenistujaga. Oktoobris nad abiellusidki ja ükski hertsoginna kolmest lapsest pulma ei ilmunud.
Sevillast voolab läbi Guadalquiviri jõgi, millest ühele poole jääb üks linnaosa Triana ja teisele poole ülejäänud Sevilla. Inimesed Trianas aga nimetavad linnaosa oma päris linnaks. Giid rääkis, et kohtas hiljuti ühte 82aastast naist, kes väitis, et tema pole mitte kunagi silda ületanud ja Sevillas käinud.. uskumatu. Triana kohta veel nii palju, et just seal sündis hispaanlastele omane tants flamenco.
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEhFtU5tUh0Qg3TlzYyn29REkTTIChq-lNQtLigcW7TO-cSYhgVtWv9h5DnThUgc_zQ9FSTMd8UrRsHN4y4R0dUpQfvzNMAiEk1WpLeW_whxkMexusfnwF7KUcDBvXdXQabzo-TfNzSnitg/s200/DSCN0034.JPG)
Käisime veel imeilusal väljakul Plaza Españal. Ma tõesti ütlen imeilus, sest ma pole kunagi näinud nii ilusat väljakut. Lilled, purskkaevud, sillad, pisikene tehisjõekene, kus saab paadiga sõita – see kõik teeb väljaku eriliseks. Ja oi, kui palav seal oli. Täitsa uskumatu, et 1. detsembril võib nii palav olla. Giid naeris, et hea, et me seal veel augustis ei olnud. Siis on kuumus väljakannatamatu.
Pärast seda, kui ekskursioon läbi sai, läksime veel kõik koos sööma. Restoranil on päris hea diil tehtud, kui giidid inimesi alasti sellesse kohta kutsuvad. Muide, peab ära mainima, et klasse kokku lüües ütles meie giid Bryan praktiliselt puhtas eesti keeles „terviseks“ Lahe, et ta seda sõna teadis.
Täna pärastlõunal oli mul plaanis minna juba järgmisesse linna- Córdobasse. Hea, et ma sellest sõidust Dariole rääkisin ja sain teada, et bussijaam, kust see buss pidi minema, on minu hostelist 10 minuti kaugusel. Ma arvasin, et see buss väljub samast kohast, kuhu oli tulnud lennujaam a buss. Seega mul vedas väga, et seda teada sain, muidu oleksin ma võib-olla bussist maha jäänud, rääkimata sellest, et ma oleksin kulutanud trammipiletite peale raha.
Igatahes jõudsin Córdobasse kella 6 ajal, kella 7ks jõudsin hosteli. Hosteli koduleheküljele oli kirjutatud, et kui ma jõuan pärast 6, pean ma sellest teada andma, sest kedagi ei pruugi enam kohal olla. Kuigi ma kirjutasin neile enne reisi algust e-kirja, et ma tulen hiljem, läksin ma sinna kohale ikkagi raske südamega. Mul oli meeles minu ebameeldiv Firenze hosteli kogemus, kus mitte kedagi ei olnud kohal ja ma pidin ise kuidagi sisse saama.
Aga õnneks oli kõik Córdoba hostelis hästi ja retseptsioonitöötaja oli ilusasti kohal. Ta jäi sinna lausa kella 12ni öösel.
Bryan oli mulle täna soovitanud, et kui tahan Granadas Alhambrat (hiljem räägin täpsemalt, mis see on) vaatama minna, siis peaksin ma pileti enne ära broneerima… teine võimalus oleks tunde järjekorras oodata ja siis ei pruugi ka piletit saada. Hostelis hakkasingi seda broneerima ja selgus, et tõepoolest enamik pileteid on ära ostetud. Et minna paleed vaatama, pidin valima sobiva kellaajal ja hommikupoolikuks oli saadaval ainult üks pilet kella 9ks ja umbes 160 piletit 8.30ks. Kõik muu oli kuni kella 2ni otsas. Eks siin mängis rolli ka see, et tegemist oli laupäevaga.
Mina siis võtsin ära viimase kella 9se pileti ja maksin selle eest veidi üle 10 euro. Ja see oli veel õpilaste soodushind.